| Customization: | Available |
|---|---|
| After-sales Service: | All Time |
| Warranty: | One Year |
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
| Model | MODEL-600 |
| Suitable Sheet | PVC, PS, PET |
| Largest Forming Area | 400mm*600mm |
| Maximum Width | 620mm |
| Maximum Depth | 80mm |
| Power | 28Kw |
| Air Pressure | 0.6-0.8Mpa |
| Production rate | 15-30die/min |
| Depth of Sheet Material | PS/PVC: 0.10mm-0.80mm PET: 0.10mm-0.60mm |
| Weight | 4000Kgs |
| Overall Dimension | 6000mm*1200mm*1800mm(L*W*H) |


