| Customization: | Available |
|---|---|
| After-sales Service: | All Time |
| Warranty: | One Year |
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
| Model | MODEL-500 |
| Suitable Sheet | PVC, PS, PET |
| Largest Forming Area | 500mm*350mm |
| Maximum Width | 520mm |
| Maximum Depth | 80mm |
| Power | 20Kw |
| Air Pressure | 0.6-0.8Mpa |
| Production rate | 15-30die/min |
| Depth of Sheet Material | PET: 0.10mm-1.10mm |
| Weight | 2400Kgs |
| Overall Dimension | 3500mm*1100mm*1900mm(L*W*H) |

